SuKoKan hallitus

Hallituksen sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@sukoka.fi. Sihteerille viestit lähetetään nimellä sihteeri ja webmasterille nimellä webmaster.

Yhdistyksen posti: Suomen Koirankasvattajat SuKoKa ry, Kyvenkuja 6, 21460 Lieto.

Hallituksen kokoukset vuonna 2021:

  • 21.04.2021
  • 19.05.2021
  • 16.06.2021
  • 11.08.2021
  • 22.09.2021
  • 20.10.2021
  • 24.11.2021
Vesa Lehtonen

Vesa Lehtonen

puheenjohtaja

-SuKoKan puheenjohtaja
-SuKoKan edustaja SKL:n sopimustyöryhmässä
-Kennelliiton yhteyshenkilö
-SuKoKan edustaja Agrian ohjaustyöryhmässä

@mail: vesa.lehtonen@sukoka.fi

Carina Kitti

Carina Kitti

varapuheenjohtaja / varsinainen jäsen

-varapuheenjohtaja
-SuKoKan HSKP-yhteyshenkilö

@mail: carina.kitti@sukoka.fi

Johanna Markola

Johanna Markola

sihteeri / varsinainen jäsen

-Sukokan sihteeri (pöytäkirjat, posti, tiedotus jne.)
-Turun alueen joukkotarkastus-yhteyshenkilö

@mail: sihteeri@sukoka.fi
@mail: johanna.markola@sukoka.fi

Yhdistyksen posti: Suomen Koirankasvattajat SuKoKa ry, Kyvenkuja 6, 21420 Lieto.

Mirja Aro

Mirja Aro

varsinainen jäsen

-SuKoKan edustaja Agrian ohjaustyöryhmässä
-Match Show - yhteyshenkilö

@mail: mirja.aro@sukoka.fi

Kati Kettunen

Kati Kettunen

varsinainen jäsen

-Taloustyöryhmän jäsen

@mail: kati.kettunen@sukoka.fi

Pauliina Lehtola

Pauliina Lehtola

varsinainen jäsen

-SuKoKan lakiasiat
-SuKoKan sääntömuutostyöryhmänjäsen
-SuKoKan edustajana SKL:n sopimustyöryhmässä

@mail: pauliina.lehtola@sukoka.fi
.

Erik Lindholm

Erik Lindholm

varsinainen jäsen

-Kasvattajapalkinto-vastaava
-Kasvattajapäivien yhteyshenkilö
-SuKoKan verkkokaupan yhteyshenkilö

@mail: erik.lindholm@sukoka.fi

Tarja Tervonen

Tarja Tervonen

varsinainen jäsen

-Lehtitoimikunnan jäsen
-Kasvattajakahviloiiden koordinaattori
-Sukokan jäsenistön FB-ryhmän päämoderaattori
-Suomen Koirankasvattajat SuKoKa FB-sivuston päämoderaattorina.

@mail: tarja.tervonen@sukoka.fi

Anne Haapakoski

Anne Haapakoski

varsinainen jäsen

-Lehtitoimikunnan jäsen

@mail: anne.haapakoski@sukoka.fi

Pauliina Sjöholm

Pauliina Sjöholm

varsinainen jäsen

-

@mail: pauliina.sjoholm@sukoka.fi

Toni Saira

Toni Saira

varajäsen

@mail: toni.saira@sukoka.fi

Nea Tolonen

Nea Tolonen

varajäsen

@mail: nea.tolonen@sukoka.fi

Suvi Lukjanov

Suvi Lukjanov

varajäsen

-Rahastonhoitaja

@mail: suvi.lukjanov@sukoka.fi

SuKoKan toimihenkilöt

Jäsensihteeri

Jäsensihteeri

Tiina Rämö

@mail: jasensihteeri@sukoka.fi

(jäsenanomukset, osoitteenmuutokset ja jäsenyysmuodon muutokset)

Taloudenhoitaja

Taloudenhoitaja

Suvi Lukjanov

@mail: talous@sukoka.fi

Verkkolaskuosoite 003724053502
Operaattori OpusCapita Solutions Oy (E204503)

TAI Postitse
Suomen Koirankasvattajat SuKoKa ry (OpusCapita skannauspalvelu)
PL 12172
00062 LASKUTUS

Jotta skannauspalvelu voi kohdistaa laskunne, tulee tämä laskutusosoite tulostaa myös itse laskuun, eikä pelkästään kirjekuoreen. Tähän laskutusosoitteeseen ei tule lähettää muuta materiaalia kuin laskuja, eli esimerkiksi tiedotusten ja markkinointimateriaalin posti-osoite pysyy ennallaan.

TAI sähköpostilla

SuomenKoirankasvattajatSuKoKary.FI.P.126898-6@docinbound.com

Verkkokaupan vastaava

Verkkokaupan vastaava

Mia Sajalahti

@mail: verkkokauppa@sukoka.fi

SuKoKan lakimiespalvelut

SuKoKan lakimiespalvelut

varatuomari Tina Taivaloja

@mail: lakimies@sukoka.fi

Varatuomari Tina Taivaloja on jäsentemme käytettävissä siten, että ensikontakti (sähköpostivastaus tai puhelu) on jäsenille ilmainen
(SuKoKa huolehtii kuluista: yksi yhteydenotto / jäsen / vuosi).

Laadi lyhyt yhteenveto asiastasi ja esitä selkeä kysymys. Koska kyseessä on jäsenpalvelu, vastaukset vain jäsenrekisteriin merkityille jäsenille (huom! muista ilmoittaa nimenmuutoksista jäsensihteerille). Koska Tina saattaa joissain tapauksissa myös soittaa sinulle, kerro myös puhelinnumerosi ja vuorokauden aika, jolloin sinut parhaiten tavoittaa. Vastaukset viiden arkipäivän sisällä.

SuKoKan kasvattajapalkinnot

SuKoKan kasvattajapalkinnot

palkintovastaava Erik Lindholm

Hakemukset sähköpostilla: kasvattajapalkinto@sukoka.fi

Yhdistyksen viestintä

Yhdistyksen viestintä

Pauliina Sjöholm

@mail: tiedotus@sukoka.fi tai badamtams@gmail.com

SuKoKan asiantuntijaeläinlääkäri

SuKoKan asiantuntijaeläinlääkäri

Hanna Kukkola

@mail: hanna.kukkola@sukoka.fi

Asiantuntijaeläinlääkärit tarjoavat neuvontapalvelua SuKokan jäsenille maksutta sähköpostin välityksellä. Neuvontaa annetaan vain asiantuntijaeläinlääkärin ilmoittamasta aihepiiristä.
HUOM! Kysymyksiin pyritään vastataan 30 päivän kuluessa. Kysymyksiä ja annettuja vastatauksia voidaan käyttää Suomen Koirakasvattajat SuKoKa ry:n julkaisuissa.
Henkilötietoja ja tunnistetietoja ei julkaista.

Neuvontaa aiheesta: Eläinten tuonti Suomeen, eläintensuojelu ja eläintensuojelulaki
Hanna Kukkola (Läänineläinlääkäri)

Kasvattaja-lehden päätoimittaja

Kasvattaja-lehden päätoimittaja

Sassa Huolman

@mail: lehti@sukoka.fi

Kasvattaja-lehden toimitus

Kasvattaja-lehden toimitus

Pauliina Sjöblom, Tarja Tervonen, Saana Pirinen ja Anne Haapakoski

@mail: lehti@sukoka.fi

Kasvattaja-lehden taitto ja lehden mainostilavaraukset

Kasvattaja-lehden taitto ja lehden mainostilavaraukset

Kaisa Eskola

@mail: lehti@sukoka.fi

SuKoKan sääntöuudistustyöryhmä

SuKoKan sääntöuudistustyöryhmä

Pauliina Lehtola
@mail: pauliina.lehtola@sukoka.fi

SuKoKan Toiminnantarkastajat

SuKoKan Toiminnantarkastajat

Valittu vuosikokouksessa 2021

Varsinaiset toiminnantarkastajat:
Anna Maria Linna
Laura Ruotsalainen

Varahenkilöt
Sanna Koponen
Anne Sinisalo

SuKoKa Lappi ry. (SuKoKa ry:n alueyhdistys) puheenjohtaja

Sirpa Turpeinen

@mail: sirpa.turpeinen@pp2.inet.fi